هند و دنیای استارتاپ startups

در سال های اخیر ، اکوسیستم استارتاپی هند موفقیت های عالی در بازار جهانی داشته است. هند به ما خیلی نزدیک است هند بسیار در زمینه کامپیوتر ، اینترنت و startups پیشرفته است . وقتی ایران را با هند مقایسه می کنیم، نکات اشتراک بسیاری می بینم .

ایران دارای جوانان بسیار باهوش است ، اما متاسفانه در سرمایه گذاری روی ایده های startups توسط شرکت های خصوصی در ایران بسیار کم کار هستیم .

 

استارتاپ های موفق هندی- استیون جابز و نظریه ای جالب
استارتاپ های موفق هندی- استیون جابز و نظریه ای جالب

آشنایی مختصر با دنیای استارتاپ ها

امروزه کارآفرینی فناوری یک پدیده جهانی است و اکوسیستم های نوپا در سراسر جهان در حال ظهور هستند. طبق نظرسنجی اقتصادی ۲۰۱۵-۲۰۱۶ ، استارتاپ ها در مقایسه با ۱۵ سال پیش با سرعت ۵ برابر رشد می کنند.
اکسیستم های فعال نوپا سیلیکون ولی ، شهر نیویورک ، لندن ، سنگاپور ، بنگلور ، مسکو ، پاریس ، شیکاگو و برلین هستند. استارتاپ ها یکی از محرک های اصلی فرصت های شغلی و رشد اقتصادی هستند.

شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر مانند Uber ، Airbnb ، Snapchat ، Flipkart و Xiaomi بازار را طوفانی کرده اند و باعث ایجاد صنایع جدیدی شده است که نحوه زندگی و کار امروز ما را تعیین می کنند.

 

عوامل موفقیت استارتاپ

این روند رشد توسط ۳ عامل عمده تشویق می شود:

سرمایه گذاران بازار خصوصی تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در استارتاپ های با رشد بالا دارند.
خریداران (مصرف کنندگان/شرکت) برای خرید محصولات از شرکت های نوپا بازتر هستند
چندین مقرون به صرفه ، فروش پلت فرم های کانال برای رسیدن به خریداران بالقوه

 

 

هند چهارمین کشور برتر استارتاپ در دنیا

 

در حالی که سیلیکون ولی برای کارآفرینان و آینده نویسان مشهور است ، مناطق دیگر مانند سائوپائولو ، برزیل و بنگلور (هند) در دهه گذشته به قطب های استارتاپی موفق تبدیل شده اند. مناطق دیگری که در حال تبدیل شدن به مراکز استارتاپی هستند عبارتند از دوبلین ، شنژن ، سوئد ، ویتنام ، زوریخ و سایر مناطق.
در سال های اخیر ، اکوسیستم استارتاپی هند  در بازار جهانیبوده است . بودجه ، برنامه های تلفیقی ، فناوری در حال توسعه و رونق بازار داخلی عوامل کلیدی این موفقیت هستند. تعداد استارتاپ ها در سال ۲۰۱۴ ۳۱۰۰ نفر بود و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ به ۱۱۵۰۰ نفر برسد. رتبه بندی استارتاپ های CityLab همچنین بنگلور را در رتبه ۱۹ در اکوسیستم استارتاپی جهان نشان داد که تا سال ۲۰۱۵ به پانزدهم رسید. از نظر بودجه ، رتبه ۶ را دارد.
“گزارش Nasscom 10،۰۰۰ Startups” نشان داد که هند بعد از ایالات متحده و چین چهارمین پایگاه بزرگ استارتاپ ها است. اکثریت استارتاپ ها حاصل کار متخصصان موفقی هستند که بسیاری از MNC ها و شرکت های فناوری هند را رهبری کرده اند. برخی از نام های موفق حاکم بر بازار امروز هند عبارتند از Flipkart ، Housing.com ، Redbus ، Paytm ، AdPushup ، InMobi و Ola.

 

توجه :

برای تشویق سناریو در هند ، بانک ذخیره هند تصمیم گرفته است مقررات را تسهیل کند تا استارتاپ ها بتوانند سرمایه های خارجی خود را جمع آوری کنند.
استارتاپ ها به نوبه خود در حال ظهور هستند ، باعث رشد اقتصادی ، ایجاد شغل و تأثیر مثبت بر اقتصاد می شوند. این نه تنها چشم انداز تجارت را تغییر می دهد ، بلکه شیوه کار امروز ما را نیز تغییر می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید